Aktualizacja silnika bazy danych mMedica.
 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udostępniliśmy narzędzia do migracji bazy danych mMedica do nowej wersji silnika PostgreSQL. Bez wykonania migracji bazy danych nie będzie możliwe instalowanie kolejnych aktualizacji mMedica. Migrację najlepiej wykonać do końca września, ponieważ w tym terminie planujemy wydanie aktualizacji do mMedica 7.2. Aktualizacja do tej wersji będzie możliwa wyłącznie po migracji.
Rekomendujemy wykonanie operacji migracji przy wsparciu Autoryzowanego Partnera mMedica.
 
Przed samodzielnym wykonaniem migracji należy dokładnie przeczytać Instrukcję:

W przypadku systemów Windows dla których zakończyło się wsparcie producenta (Windows 7 i starszych), migracja może przebiegać nieprawidłowo. W takim przypadku zalecamy:
•    kontakt z Autoryzowanym Partnerem mMedica, lub
•    wykonanie migracji na komputerze z aktualnym systemem operacyjnym, lub
•    użycie alternatywnej metody migracji opisanej w instrukcji. Ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, metody alternatywnej należy używać wyłącznie, jeżeli zastosowanie standardowej metoda migracji jest niemożliwe.
 
Uwaga.
Proces migracji może trwać nawet kilka godzin. W przypadku wolniejszych komputerów i dużych baz danych proces migracji może trwać bardzo długo, dlatego należy przewidzieć bezpieczny zapas czasu.
 
•    Link do migratora dla Windows
•    Link do wersji dla linuksa

Dodaj komentarz